Konferencja

To nasze doroczne święto. Tym razem spotkamy się 30.09.2023 w Centrum Kultury Dobre Miejsce w Warszawie.

Wspólnie z przedstawicielami duchownych, artystów, wspólnot, samorządowców będziemy rozmawiać o programach fundacji. Przewidujemy eucharystię, prelekcje, panele dyskusyjne, stoiska promocyjne artystów. Naszymi gośćmi będą księża biskupi, duszpasterza młodzieży, prezydenci miast, dyrektorzy domów kultury, moderatorzy ruchów młodzieżowych, katecheci, menadżerowie, artyści, przedstawiciele rad parafialnych i duszpasterskich, rodzice, przedstawiciele mediów-radia, tygodniki, TV. Ten dzień to również czas spotkania z naszymi mecenasami, jak również możliwość dołączenia do tego klubu. Zapraszamy.

LINK: https://dobremiejsce.org/ogolnopolska-konferencja/

Konferencja pt. „Budowanie dojrzałego społeczeństwa przez kulturę”

Gdzie i kiedy:

• 30 września (sobota) 2023 w godz. 09:00-15:00
  • Dom rekolekcyjny Dobre Miejsce Dewajtis 3 (wej.A), Sala Św. Józefa, 01-815 Warszawa

* W planie wydarzenia – Eucharystia, 3 panele dyskusyjne z udziałem ekspertów i obiad

Kto jest zaproszony:

• liderzy wspólnot formacyjnych dla młodzieży;
  • katecheci i wychowawcy młodzieży;
  • księża przygotowujący młodzież do sakramentu bierzmowania;
  • osoby decydujące o przebiegu formacji młodzieży na poziomie parafii, dekanatu, diecezji;
  • osoby zaangażowane w organizację wydarzeń kulturalnych we własnej parafii;
  • organizatorzy dotychczasowych i przyszłych wydarzeń QB;
  • menadżerowie muzyczni.
  • osoby poszukujące pracy przy organizacji wydarzeń kulturalnych

PLAN KONFERENCJI:

• 9.00 -10.00 Eucharystia- ks. Marcin Lewandowski -Opiekun Duchowy Fundacji E+ (Diec. Poznańska)
  • 10:00 – 11.00 Panel 1, dyskusja Temat: Jak dotrzeć z dobrą kulturą do dzisiejszej młodzieży?- na przykładzie projektu Qulturalne Bierzmowanie 1. Artyści: zespół BeU, Regau, dlaTego, Rock and Fire, Magda Anioł, Soudarion, Marta Madejska, Sąsiedzi plus i inni- 10 min. 2. Duchowni – ks. bp Jacek Grzybowski (Bierzmowanie i co dalej? Aktywność wspólnot ad extra- Diec. Warszawsko – Praska) – 20 min. 3. Wspólnoty: Ruch Światło Życie , Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Skauci Europy. Inne wspólnoty młodzieżowe.
  • przerwa kawowa 15 min
  • 11:15 – 12:15 Panel 2 ,dyskusja Temat: Jak poprzez dobrą kulturę umocnić rodziny? – na przykładzie projektu „Dla Rodziców” 1. Artyści: zespół BeU, Regau, dlaTego, Rock and Fire, Z Potrzeby Serc, Magda Anioł, Soudarion, Marta Madejska, Sąsiedzi plus i inne- 10 min. 2. Duchowni: ks. Damian Kwiatkowski -Moderator Krajowy Domowego Kościoła, Diec. Częstochowska – „Nie wystarczy formować młodzieży” – 20 min. 3. Wspólnoty: Domowy Kościół i inne wspólnoty rodzinne.
  • przerwa kawowa 15 min
  • 12:30-13:30 panel 3 i dyskusja Temat: Jak zorganizować wydarzenie kulturalne przy współpracy z instytucją publiczną? Na przykładzie projektu „Koncerty dla Samorządów” 1. Artyści – zespół BeU, Regau, dlaTego, Rock and Fire, Z Potrzeby Serc, Magda Anioł, Soudarion, Faustystem, Marta Madejska, Sąsiedzi plus, Arka Noego i inni 2. Menadżer muzyczny- Anna Maria Fastyn – 20 min 3. Przedstawiciele samorządów (burmistrz , dyrektor domu kultury, naczelnik działu promocji miasta), producenci muzyczni, Agencje Artystyczne i inni 4. Dyskusja
  • Obiad 14:00