Pikniki parafialne

To program, który chcielibyśmy zadedykować parafiom. Parafia ma być domem, miejscem gdzie ktoś na nas czeka. 

“14. Poczynając od rozważania znaków czasu pod natchnieniem Ducha Świętego, należy także tworzyć nowe znaki: parafia, nie będąc już, jak kiedyś, głównym miejscem agregacji i socjalizacji, jest wezwana do szukania innych sposobów bliskości niż zwykłe działania. Zadanie to nie stanowi jakiegoś ciężaru do niesienia, ale jest wyzwaniem, które należy przyjąć z entuzjazmem.”

Instrukcja Nawrócenie duszpasterskie wspólnoty parafialnej w służbie misji ewangelizacyjnej Kościoła 06.2020 Papież Franciszek – Kongregacja ds Duchowieństwa

Piknik parafialny jest doskonałą okazją by zintegrować grupy parafialne, członków rad parafialnych, wzmacniając wspólnotę wspólnot, a jednocześnie spotkać się z drugim człowiekiem w atrakcyjnych okolicznościach. Mając doświadczenie organizowania takich wydarzeń wiemy, że nie zawsze jest to łatwe przedsięwzięcie. Z kolei, przy odpowiednim podejściu można zbudować ciekawą inicjatywę kulturalno-religijną , podkreślającą dynamizm Kościoła lokalnego i współpracę z samorządami.

Chcielibyśmy stworzyć platformę wspierającą takie wydarzenia, finansowo, organizacyjnie, medialnie, a także zaproponować bazę artystów różnych ciekawych gości wartych polecenia, aby ułatwić start osobom mniej doświadczonym. W Polsce jest ok. 10 tys. parafii. 

Przykładem co można zrobić w ramach pikniku w małej, wiejskie parafii jest piknik odpustowy pod nazwą „Festiwal Młodych” w Kuklówce k. Grodziska Mazowieckiego.

Scroll to Top